Otomatik Kepenk

İş yerleri ve evlerin güvenliğinin sağlanması açısından otomatik kepenk sistemleri, oldukça güvenilir ve estetik çözümlerdir. Kepenk sistemlerinde iç malzeme olarak poliüretan dolgulu alüminyum paneller kullanılmaktadır. Ayrıca ekzrüzyon ve içi boş endüstriyel tip profiller ile dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir. Kepenklerin üretimlerinde, alüminyum ve poliüretan kullanılması korozyon oluşumunu engellemektedir.

Bu kepenkler otomatik olmasıyla kullanım kolaylığı sunmaktadır. Kullanım kolaylığının yanı sıra, günümüz şartlarında güvenlik zaafiyetine yer verilmemesi de oldukça önemli bir durumdur. Otomatik kepenk sistemleri, sunduğu tüm bu avantajlar ile yoğunlukla tercih edilmektedir.

Kullanım alanları ve ihtiyaçlara bağlı olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlilikler teknik olarak kullanıcıların ihtiyaçlarını tümüyle  karşılamaya yöneliktir.

İkizler Kepenk , müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kullanım alanına en uygun otomatik kepenk hizmetlerini titizlikle sunmaktadır.

Otomatik Kepenkler Nerelerde Kullanılır? En çok Kullanıldığı Alanlar

Otomatik kapılar yaygın olarak ticari faaliyetlerin yürütüldüğü alanlarda tercih edilsede ev ve garaj gibi alanların güvenliğinin sağlanması içinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Otomatik kepenk sistemlerinin dekoratif görünümü, kullanıcılarına iş yerlerinin estetiği açısından avantaj sunmaktadır. Uzun kullanım ömrü de genel tercih sebepleri arasındadır.

Otomatik kepenkler ile alakalı müşterilerin bazı soru işaretleri bulunmaktadır. Bunların başında elektrik kesintisi yaşanması durumunda kepenklerin kesintiye uğraması hususudur. Bu tip durumlara karşı alınan bazı önlemler mevcuttur. Bunların başında kepenklerin manuel olarak açılıp kapatılmasına olanak sağlayan açma- kapatma kutularıdır.  Bunun yanı sıra, kepenk motorlarında bulunan manuel kontrol zincirleri ya da manuel kontrol kolları da kullanılabilmektedir.

Ups Güç Kaynakları otomatik kepenklere entegre edilerek kullanıldıklarında da elektrik kesintileri yaşanması durumunda Kepenk Güç Kaynakları devreye girerek mağduriyet oluşmasının önüne geçilmiş olur. Bilindiği üzere otomatik daraba sistemleri uzaktan kumanda ile kontrol edilmektedir. Bu sebeple kişilerin aklına takılan bir diğer soru, kumandanın kaybolması ya da bozulması durumlarında neler yapılabileceğidir. Bu gibi durumlarda ; manuel açma-kapama kutuları  ya da dış kutularda bulunan manuel motor çubuğu veya zinciri kullanılabilmektedir.

Teknik özellikleri, üretildikleri malzemeler ve motor yapıları gibi değişkenlere bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle manuel kutu ve açma-kapama koluna sahip olmayan kepenklerle karşılaşmakta mümkündür. Böyle bir durumda yetkili servis ile görüşmek gerekir. Firmamız,  tam zamanlı olarak müşterilerine uzman kadrosu ile teknik destek sunmakta ve çözüm ortaklığı yapmaktadır. İkizler Kepenk, eğitimli ve alanında uzman personelleri ile ev, işyerleri ve ihtiyaç duyduğunuz tüm alanlarda garantili  montaj, bakım ve servis hizmetlerini profesyonel çözüm ve destekler ile sunmaktadır.

Detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan firmamıza ulaşarak ihtiyacınız olan her konuda destek talep edebilirsiniz.