Otomatik Bariyer Sistemleri

Otomatik bariyer sistemleri, otoparklarda araç geçiş kontrol ve takibi yapılmasını sağlayan otomatik sistemlerdir. Bu sistemler, dekoratif görünümleri ile her alana uyum sağlayabilmekte kullanıldığı alanlarda estetik görünmektedir. Görsel olarak sağladığı avantajların yanı sıra iç ve dış mekanlara kolaylıkla optimize edilebilmektedir. Böylelikle her alanda kullanımı söz konusudur. Bu bariyer sistemleri işletmeler, holding, kamu kurumlar, site, fabrika, açık kapalı otopark, belediye binaları ve plazalarda yaygın olarak kullanım alanı bulmaktadır.

otomatik-bariyer-sistemleri

Otomatik Bariyer Sistemleri Nasıl Çalışır?

Otomatik bariyer sistemleri akıllı kollardan oluşmaktadır. Bu akıllı kolların uzunlukları 3 ila 6 metre ve bu ölçülerin arasındaki uzunluklarda değişiklik göstermektedir. Bariyer ve kolların farklı tasarımlarda üretilmesi ile bulundukları ortamlarda şık bir görünüm sağlarlar. Otomatik bariyer sistemlerinin kontrol ve kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Uzaktan kumanda ya da butonlar ile kontrol  imkanı sağlayan otomatik bariyerler, geçiş alanlarını kontrol altında tutmak için en geçerli çözümlerdir.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra, zaman kontrollü sistemlerdir. Bu özellikleri sayesinde istenilen zaman dilimlerinde açılıp kapanması sağlanabilmektedir. Bu bariyer sistemlerinin bir de ikaz lambası bulunmakta ve bu sayede kullanımı daha kolay bir hal almaktadır. İkaz lambalarının varlığı gece giriş çıkışları için oldukça önemli bir özelliktir.

Otomatik Bariyer Sistemleri Çeşitleri

PARK BARİYER SİSTEMLERİ:  Otoparklarda giriş ve çıkışların kontrol ve takibi için kullanılmaktadır. Kullanım alanları oldukça geniş ve yaygındır. Özellikle site girişlerinde, yabancı araç girişlerini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Sitelerin yanı sıra hastane, plaza, avm, kamu kurum ve kuruluşları, holding ve işletme otoparklarında kullanılmaktadır. Park bariyer sistemi ile yalnızca izin verilen araçlar giriş çıkış yapabilmekte ve güvenlik kontrol altına alınabilmektedir.

-MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ:  Araç giriş çıkışlarının kontrol altına alan ancak yayalar, motosikletliler ve bisikletlilerin geçişlerini engellemeyen otomatik bariyer sistemleridir. Mantar bariyer sistemleri olumsuz hava koşulları ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Kullanım ömrü oldukça uzun bu bariyer sistemleri paslanmaz çelik borular kullanılarak üretilmektedir. Mantar bariyerleri ebatları alan gereksinimleri ve kullanıcı tercihlerine göre değişiklik göstermektedir. Elektronik bir sistem olan bu bariyer sistemleri yükseltme/alçaltma giriş kontrol sisteminin yanı sıra, uzaktan kumanda, kart okutma, parmak izi, plaka okuyucuları, basit kontrol düğmeleri ya da biyometrik okuyucular gibi kontrol sistemleri ile de kontrol edilebilmektedir.

-KOLLU BARİYER SİSTEMLERİ:  Kollu bariyer sistemleri, giriş çıkış kontrollerinin otomatik akıllı kollar ile sağlandığı bariyer sistemleridir.  Otopark ve araç giriş çıkış kontrol noktalarında kullanılmasının yanı sıra otomatik geçiş ve hızlı geçiş sistemi olarak da kullanılabilmektedir. Geçişine izin verilen araçlara takılan etiketler ile kullanım imkanı bulan kollu bariyer sistemleri günümüzde bir çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Otomatik bariyer sistemleri fiyatları ve çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilir, birebir görüşme sağlayabilirsiniz.